10.

Október

Mennyire ismerjük egymást?
A gyermekheti rendezvénysorozatunkat pénteken a nagy sikerű multikulturális kvízzel zártuk, mely a Tartományi Oktatási, Jogalkotási, Közigazgatási és Nemzeti Kisebbségi – Nemzeti Közösségi Titkárság támogatásával jöhetett létre. Gavrić Ugarak Natalija és Kalmár Réka tanárnő olyan kérdéssorozatot állított össze, amelynek megválaszolása után diákjaink sok új és hasznos információval gazdagodhattak. Persze a program kóstolós része volt a legizgalmasabb mindenki számára.
Poligon
39 tanuló teljesítette azt az akadálypályát, amelyet szerdán iskolánk tornatermében állítottak fel. A délelőtti váltás egyéni legjobbja BlaskóTamás lett. Második helyen Tóth Patrik, harmadik helyen pedig Nenad Matijašević végzett. Csapatversenyben a IV-3 osztály bizonyult a leggyorsabbnak. A délutáni váltásban Kaszás Tamás ideje lett a legjobb. Második helyet Faragó Ottó szerezte meg. A harmadik helyen pedig Kocsis Csongor zárta a versenyt. A csapatverseny legjobbja a III-1 osztály lett.
9.

Szeptember

Fogatos kirándulás

Szeptember 14-én, szombaton iskolánk tíz tanulója Jovanović Danijela  tanárnő vezetésével rövid fogatos kiránduláson vett részt. A program szervezője a moholi Zöldike természetvédelemmel foglalkozó civil szervezet volt. Diákjaink ellátogattak a bánáti makkosba és megnézték Lakatos Mihály tanyáját is, amely azért különleges, mert lakói immár 56 éve villanyáram és vezetékes víz nélkül élik mindennapjaikat.

Információ

Kövess minket