10.

Октобар

Нови уџбеник
Захваљујући Националном савету мађарске националне мањине ученици су у могућности да користе нову збирку задатака и текстова Српски као нематерњи језик у чијој изради је учествовала и наставница наше школе Наталија Гаврић Угарак. Књига је посебна јер је припремљена за ученике који живе у хомогеним срединама и садржи текстове и задатке, који могу да помогну ученицима да лакше савладају српски језик.
Школске мајице 2018/2019
Данас смо објавили резултате конкурса за слику која ће бити штампана на школским мајицама. Највећи број гласова је добио Атила Фаркаш (IV-3). Победнику је у име Техничке школе честитала директорица Хилда Гилице, а у име Ученичког парламента Александра Дукаи. Захваљујемо се свим ученицима који су послали своје радове. У конкуренцији је било девет изузетних радова. Ове године је тема била заштита животне средине.
Стручна екскурзија у Аустрији
Између 10-12. октобра 2018. године представници Техничке школе, Патрик Сиђи, ученик трећег разреда CNC техничара, Хилда Гилице директорица и Мирко Попов организатор практичне наставе су учествовали у стручној екскурзији са ученицима и наставницима средње школе из Секешфехервара. Приликом посете фабрици Haidlmair из Нусбаха у Аустрији погледали су погон за производњу. Ову стручну екскурзију омогућили су Средња стручна школа из Секешфехервара, фирма H.T.M. Zrt. и предузеће Haidlmair.
Окружно такмичење из атлетике
Данас је у Сенти одржано окружно такмичење из атлетике, на ком су учествовали и наши ученици: Арон Ваднаи је освојио 3. место у бацању кугле, Ото Фараго је био 4. у дисциплини скок увис, а Бока Криштоф је такође освојио 4. место у скоку у даљ. Наши тркачи: Оливер Балинт (100 м), Кристиан Пинтер (400 м) и Патрик Тот (1000 м) су сви освојили 3. место, док су Оливер Балинт, Миклош Сираки, Ласло Шипош и Корнел Жига били најбољи у штафети. Честитамо!

Информације

Наши спонзори